Сполучені Штати Америки та Німеччина не хочуть відкривати шлях вступу до Північноатлантичного Альянсу Україні та блокують її офіційний запит на членство. Про це з посиланням на високопоставлених обізнаних чиновників повідомляють Bild та Financial Times у понеділок, 10 липня.
"Я можу підтвердити, що США та Німеччина блокують офіційний запит України на членство в НАТО", — сказав Bild високопоставлений інформатор.
Президент України Володимир Зеленський планував попросили прийняти Україну до НАТО "на очах у глав держав і урядів 31 країни НАТО та всього світу", тоді як Німеччина готується до блокування такого запиту, пише Bild. За процедурою, країна повинна спочатку запитати дозволу перед тим, як розпочнеться процес прийняття. Видання зазначає, що для формального рішення потрібні роки, закінчення війни з рф, але прохання стало б початком, і Україна безповоротно стала б на шлях до Альянсу.
"Але саме цьому офіційному запиту хочуть запобігти деякі важливі країни НАТО. Перш за все Німеччина та США, на жаль, у цьому вони об’єднуються. Крім того, обидві країни чинили "тиск" на інших членів НАТО, щоб вони приєдналися до їхньої позиції", — сказав BILD інформатор зі Східної Європи.
Інший дипломат повідомив, що Берлін і Вашингтон хочуть прийняття декларації, яка навряд чи виходить за межі Бухарестської 2008 року. Тоді в підсумковому документі саміту говорилося: "НАТО вітає євроатлантичні прагнення України та Грузії щодо членства в НАТО. Ми сьогодні домовилися, що ці країни стануть членами НАТО", - нагадує видання.
Зараз є широкий альянс щодо вступу України до НАТО. Як стало відомо BILD, за приєднання України до НАТО, принаймні в довгостроковій перспективі, виступають не лише країни Балтії та Польща, а й Болгарія, Румунія, Швеція, Туреччина та Франція.
Financial Timers пише, що Вашингтон і Берлін підтримали таку форму слів для остаточної заяви саміту, яка не повністю схвалює "шлях" до членства в НАТО, не кажучи вже про запрошення Києва приєднатися після закінчення війни — як цього вимагають найзатятіші прихильники України у Східній Європі.
Комментарии
0Комментариев нет. Ваш может быть первым.