росія активно просуває свою пропаганду в китайських соцмережах, вербуючи громадян Китаю для війни проти України.
Відповідні відеоролики з російською пропагандою переглянуло і проаналізувало видання The Guardian.
У вівторок президент України Володимир Зеленський оголосив про взяття в полон двох громадян Китаю у східній частині Донецької області та звинуватив москву у спробі “прямого або непрямого” залучення Китаю в конфлікт.
Днем пізніше він заявив, що ці люди були серед щонайменше 155 інших китайців, які служать у російських збройних силах. Потім, у четвер, він знову звинуватив росію в проведенні “системної роботи” в Китаї з вербування бійців.
Китай заявляє, що є нейтральною стороною в конфлікті, хоча його лідер Сі Цзіньпін і президент росії володимир путін є публічними союзниками, і між їхніми двома країнами існує партнерство “без обмежень”.
Зеленський зажадав від Пекіна відповідей, звинувативши його в тому, що він закриває очі на те, що росія вербує його громадян. Відомо, що під час конфлікту росія використовувала або намагалася вербувати іноземних найманців і солдатів – зокрема з Північної Кореї, Сирії та Лівії.
Зеленський заявив, що росія вербує китайських бійців через рекламу на китайських соціальних медіаплатформах, таких як Douyin, китайська версія TikTok, і що Пекін знає про це.
Як пише Guardian, на одних роликах пропагандисти з рф розповідають, як стати “крутим” чоловіком. В інших роликах поїздка в росію більше схожа на рекламу робочої відпустки. Інші являють собою скріншоти, зроблені звичайними громадянами, які збираються покинути Китай. Однак усі подібні матеріали об’єднує одне: в них намагаються “продати” китайцям переваги служби в армії росії.
У китайських соціальних мережах можна легко знайти безліч подібних роликів про вербування. Усі вони підкреслюють пропоновану зарплату: від 60 тис. до 200 тис. юанів (від $820 до $2870) як бонус під час прийняття на роботу і щомісячну зарплату в розмірі близько 18 000 юанів ($2460).
Одне з відео, яке набрало сотні тисяч переглядів на різних платформах, схоже на російське оголошення про найм із накладеними китайськими субтитрами. У ньому показані чоловіки, які залишили роботу, щоб битися, і глядачів запитують: “Чи хочете ви показати свою силу тут? Це той шлях, до якого ви прагнете? Ти ж мужик. Будь ним!”.
Ще одне популярне відео належить людині, яка стверджує, що її вже завербували.
«Через триваючий конфлікт між росією та Україною я вирушаю туди після нового року», – заявив він у грудні, демонструючи скріншоти з інформацією про те, як зареєструватися.
В іншому ролику російська користувачка звертається до своїх понад 300 тис. передплатників мандаринською мовою, рекламуючи фінансові переваги служби в російській армії: бонуси під час вступу до війська, щомісячні виплати від російського уряду та армії, а також житлові пільги, медичне обслуговування та догляд за дітьми.
«Навчання у досвідчених тренерів, оснащення найкращим професійним обладнанням. У москві записатися можуть усі охочі віком до 60 років, незалежно від того, чи проходили вони військову службу за кордоном. Іноземні та російські громадяни можуть записатися добровільно», – каже вона.
Реакція на ролики в мережі різна, особливо на повідомлення китайців про те, що вони записуються. Деякі запитували, як вони можуть узяти участь, і чи не є перешкодою незнання російської мови.
«Чи є команда в Шаньсі? Запишіть мене. У мене вже готовий паспорт, і я можу виїхати в будь-який момент», – написав один із користувачів.
Багато хто зазначив, що пропонована зарплата вища, ніж та, яку вони отримували в Китаї. Часто зустрічаються коментарі про те, що люди підписуються, щоб стати “гарматним м’ясом”.
Комментарии
0Комментариев нет. Ваш может быть первым.